Bürgerfest Berlin /

Workshopy

DFC Prag & Česko-německá fotbalová škola

Präsidentengarten
/
11:00
19:00

Fotbal spojuje národy. Na binacionálním fotbalovém tréninku si děti i dospělí nejen zasportují, ale také se seznámí s jazykem a kulturou sousední země. Česko-německý fotbalový trénink pořádají společně dvě organizace: DFC Prag (Deutscher Fußballclub Prag) a Česko-německá fotbalová škola.

Fotbalový klub DFC Prag (Deutscher Fußballclub Prag) byl založen v roce 1896 jako klub pražské německé a židovské komunity. Na dlouhou a působivou tradici klubu bylo v roce 2016 navázáno jeho obnovením. Dnes se klub zaměřuje především na práci s dětmi a mládeží a účastní se mimo jiné mezinárodních fotbalových setkání, která Česko-německý fond budoucnosti podporuje. DFC Prag má dodnes velký význam pro české a německé fotbalové fanoušky a je důležitou součástí evropské fotbalové historie. O historii klubu byl dokonce natočen dokumentární film „DFC: legenda se vrací“, na který Fond budoucnosti rovněž poskytl podporu. 

Česko-německá fotbalová škola pomáhá hráčům dále rozvíjet jejich talent a osobnost. Prostřednictvím různých projektů, turnajů a tréninkových kempů umožňuje dětem a mládeži získávat mezinárodní zkušenosti. Jeden z jejich hlavních projektů „1:0 pro němčinu“ se zaměřuje na přeshraniční vzdělávání prostřednictvím fotbalu a Česko-německý fond budoucnosti jej pravidelně podporuje. Návštěvníci si mohou vyzkoušet své fotbalové nadání v různých disciplínách, ať už jde o střelbu na branku nebo slalomový běh a při tom se mohou naučit také pár českých a německých slovíček.

DFC Prag & Česko-německá fotbalová školaDFC Prag & Česko-německá fotbalová škola